Quad Core 4:2:2:1 ratio Time Release Protein Blend
Think Smart, Eat Smart Per serving: 34g proteins, 7g BCAAs, 6g carbs, 1g fat Smartlabs®

Cvičení, posilování, svaly - vše na jednom místě!

Finále 1. ligy ve vzpírání družstev mužů - Sokolov

Je sobota 14. října 2017 9:45 ráno a za 75 minut začne první soutěž ve vzpírání, které jsem součástí...

Pavel Zadražil - rozhovor

Pavle, já vlastně ani nevím, jak začít tento rozhovor. Představovat se tentokrát nemusíš, rozhovor p...

Olympia Strongman - mistrovství ČR 2017 - profi

Už jste si přečetli první část reportu z MČR strongman Olympia Brno na http://osvalech.cz/zpravy/ite...

  • Finále 1. ligy ve vzpírání družstev mužů - Sokolov

    Je sobota 14. října 2017 9:45 ráno a za 75 minut začne první soutěž ve vzpírání, které jsem součástí...

  • Pavel Zadražil - rozhovor

    Pavle, já vlastně ani nevím, jak začít tento rozhovor. Představovat se tentokrát nemusíš, rozhovor p...

  • Olympia Strongman - mistrovství ČR 2017 - profi

    Už jste si přečetli první část reportu z MČR strongman Olympia Brno na http://osvalech.cz/zpravy/ite...

Nikol Studnařová - rozhovor nejen o bikinách, prsních implantátech a plánech pro rok 2015 Featured

pátek 13. únor 2015 10:10

Abych se vám přiznal, tak ani nevím, kolikátý je tohle můj rozhovor s Nikčou Studnařovou. Nikča vás hodně zajímá a to vlastně mnohem víc, než kdokoliv jiný, s kým jsem kdy dělal rozhovor. Na Nikču se mě ptají samozřejmě dívky, ale také mladí kluci, moji vrstevníci, kulturisti, plážový cvičenci, strongmani (vážně!), crossfiťáci, trojbojaři a plno mých kamarádů, kteří normálně svět fitness vůbec nesledují, ale mají mě pouze na facebooku a občas zahlédnou nějaký můj rozhovor. Rozhovory s Nikol mě moc baví, protože se umí rozepsat. Navíc se Nikča vůbec nestydí a mluví opravdu o všem. Dnešní rozhovor vás bude určitě bavit, protože se v něm Nikča rozepsala o svých plánech pro letošní rok a já k tomu řeknu jen jediné – v bodyfitness letos soutěžit nebude, mění kategorii! Zajímavá bude určitě i řada otázek na téma prsních implantátů. To vás ale dál nebudu zdržovat. Užijte si článek, a pokud se vám bude líbit, tak dejte Nikče nebo mně vědět.

R41


Ahoj Nikčo,
 
děkuju za tvůj čas na tento rozhovor. Jak si užíváš vstup do roku 2015?

Ahoj Honzo, já děkuju za možnost udělat po delší době znovu rozhovor. Zároveň zdravím všechny čtenáře webu osvalech.cz :-)
Rok 2015 (konečně jsem se nespletla a nenapsala 2014!) pro mě je už zezačátku poměrně náročný - za pár měsíců mě čeká maturita, přijímačky na vysokou školu a zároveň se chystám vstoupit po delší době na soutěžní pódia. Všechny tyto události se budou odehrávat během dubna až června, takže jsem upřímně zvědavá, jak zvládnu skloubit učení na maturitu, přípravu na přijímačky, brigádu v hospodě, nácvik pózování a chůze na podpatcích, intenzivní tréninky a dietu, která v posledních týdnech před soutěží bývá nejnáročnější :-D Jestli toto přežiju ve zdraví, tak už přežiju všechno.

R1
 
V loňském roce si nesoutěžila. Teď soutěž zmiňuješ. Jaké jsou tvé soutěžní plány pro rok 2015?

Jak už jsem se párkrát zmiňovala na blogu, ráda bych se tento rok zúčastnila Mistrovství Moravy a Slezska dorostu a juniorů, které se uskuteční na konci května. Na tuto soutěž jsem se připravovala už minulý rok, bohužel jsem tehdy přípravu podcenila, s dietou začala zhruba měsíc od soutěže, což rozhodně nebyl dobrý krok, jak jsem brzy zjistila :-D 3 týdny před soutěží mi lidi v posilovně i na fotkách chválili ''objem'' což vlastně svědčí o tom, jak moje forma v tu dobu vypadala. Na poslední chvíli jsem se tedy rozhodla, že na soutěž nepůjdu. Možná by mi to vyšlo, musela bych se však uchýlit k opravdu drastické dietě a velkému množství kardia, což by nakonec mělo akorát devastující vliv na moje tělo a zřejmě bych za tu dobu přišla i o tu trochu svalů, které jsem v té době měla. Zároveň jsem nechtěla přispět k trendu, kdy se mladé slečny postaví na soutěžní podia po pár měsících ''cvičení'' a lidi si pak akorát říkají ''Proboha, co ta tam dělá?''. Ne, to bych prostě neudělala :-D
Rozdíl však nebude jen v tom, že jsem tentokrát svoji ''přípravu'' zahájila mnohem dřív, než loni, ale také se místo kategorie Bodyfitness chystám jít nakrucovat prdelku do Bikin.
 
Takže Nikol už nebude bodyfitnesska, ale bikini závodnice. Paráda! Co tě k tomuto rozhodnutí vedlo a jak se bude lišit tvá příprava od té poslední?

K rozhodnutí přestoupit z bodyfitness do bikin mě vedlo hlavně to, že na soutěžení v kategorii bodyfitness na vyšší úrovni zatím nemám dostatek svalové hmoty. V posilovně trénuji ani ne 2 roky, přičemž jen tak 8 měsíců z toho mají ty tréninky už nějaký řád a smysl. Trvalo mi opravdu dlouho, než jsem se naučila správně zapojit všechny svaly, což je jeden z klíčových faktorů k tomu, aby svaly rostly. Problémy mi dělaly zejména hamstringy, lýtka, zadní delty, záda a všechny části ''velkého svalu hýžďového'' :-D Právě to byly ty partie, které u mě nejvíce zaostávaly za ostatními a pokrok v nich nastal až poté, co jsem se je naučila správně procítit.
Bohužel ten pokrok nemůže být za tak krátký časový úsek nějak výrazný. Zejména ženám trvá velmi dlouho, než dosáhnou výrazného svalového rozvoje, pokud tedy nemají opravdu dobrou genetiku, nebo neužívají různé ''doplňky'' (a těmi doplňky nemyslím kreatin :-D) Navíc díky operaci, kterou jsem podstoupila před pár měsíci, jsem přišla o dost síly i svalové hmoty v horní části těla (na druhou stranu mám slušný chest gainz, ne? :-D) Z toho plyne, že kategorie bikini je pro mě v tuto chvíli nejvhodnější.
Příprava se od té minulé liší hlavně v tom, že začala mnohem dříve, než ta předchozí :-D V průběhu minulého roku během ''off season'' jsem se snažila si vypracovat metabolismus tím, že jsem navyšovala sacharidy a dostala se na nějakých 300-350 g denně a zhruba 2x týdně dělala HIIT. Díky tomu jsem pak v dietě měla z čeho ubírat a postupně mohla přidávat tolik kardia, kolik je potřeba. Nejhorší, co můžete udělat, je hned zezačátku diety stáhnout sacharidy na minimum a dělat 7 hodin kardia týdně. Bohužel loňská příprava se lišila i v tom, že jsem z ničeho nic z ''objemu'' přešla na sacharidové vlny a kardio po každém tréninku, což mě hned zezačátku úplně odrovnalo a po týdnu tohoto režimu jsem byla totálně bez energie, měla pořád hlad a motivace se ztrácela. Vím, že tento sport je náročný a to zejména v posledních týdnech před soutěží, ale vždy to jde udělat chytře a bez toho, aby dotyčný člověk trpěl, jedl 7 porcí vařeného kuřecího masa s brokolicí a dělal 2 hodiny kardia denně. Bohužel existuje řada ''rádoby trenérů'', kteří po jednom sedmidenním kurzu či jedné soutěži v kulturistice tímto způsobem připravují mladé dívky na soutěže. Samozřejmě tento způsob přípravy může fungovat a dívky se na soutěž připraví, co ale pak? Stojí pár minut na pódiu za hormonální problémy, ztrátu svalové hmoty, přejídání po soutěži a mnohdy taky totální demotivaci ke cvičení, a to všechno právě v důsledku výše zmíněné drastické přípravy? Někomu možná jo, já osobně ale miluju tento sport, chci být schopna tvrdě trénovat celoročně a nenechám svoje tělo takto trpět jen kvůli pár minutám lesku a krásy na podiu.
Příprava se dále liší v tom, že se daleko více soustředím na spodní část těla, která je v kategorii bikini podle mě nejdůležitější. To pro mě je extra náročné, jelikož na rozdíl od většiny ostatních žen jsem vždy měla větší sílu a taky více svalů v horní části těla. Dřív jsem neměla žádný nohy, žádný zadek, žádný lýtka a o hamstringách ani nemluvím. Musím říct, že se postupně posouvám tím správným směrem (nějakých 98 cm přes zadek nyní je celkem fajn ne? :-D), ale čeká mě ještě hodně práce. Hlavně doufám, že se mi teď v dietě zadek a nohy celkově o moc nezmenší :-)


R4 


Co se u tebe změnilo v roce 2014?

Tak změnilo se toho určitě hodně, mezi klíčové události patřilo zejména to, že jsem úspěšně dokončila autoškolu, nechala si zvětšit prsa, nabrala zhruba 15 kg a s tátem pracovala na stavbě pergoly na zahradě. Takové normální věci pro 18ti letou holku, ne? :-D
 
Souhlas, normálka. U kluka by to ale asi normální nebylo. I když ta pergola by šla. Aktuálně jsi ve fázi, kdy máš asi největší sílu vůbec. Jaké to je? Jak tě tréninky baví a na co se zaměřuješ nejvíc?

To máš pravdu. Myslím, že mému tělu prospěl zejména měsíční úplný klid po operaci a tak se mohlo celkově zotavit z celého předešlého roku, kdy jsem opravdu hodně makala a upřímně mu nedopřávala skoro žádný odpočinek. Potom, co jsem se zhruba po 4 týdnech vrátila opět do posilovny, jsem začala úplně od začátku a pozvolna. Jelikož jsem v tu dobu nemohla vůbec trénovat vršek, tak jsem se věnovala jen spodní části těla a to mělo zásadní vliv na to, kde jsem teď. Trénink jsem v tu dobu jela tak, že první den jsem měla zaměřený na hamstringy a zadek, druhý den na přední stranu stehen a lýtka, pak volno a další den zase od začátku. Důležité to bylo zejména proto, že jsem se díky tomu naučila správně zapojit hamstringy a zadek, což byl pro mě dřív problém, jak jsem se již výše zmiňovala. Zjišťovala jsem, jaké cviky a jaká technika cviků na mě nejlépe fungují a také se snažila hodně vzdělávat v oblasti funkce jednotlivých svalů, výživy a podobně, abych to pak mohla uplatnit ve svém tréninku.
Poté, co jsem se mohla k tréninku vrátit víceméně naplno (i když stále s určitými omezeními a hlavně s dost oslabeným vrškem), jsem najela na tzv. DUP (daily undulating periodization) tréninkové schéma. Základní cviky (pro mě zadní dřep, sumo mrtvý tah a hip thrust :-D) cvičím 3x týdně (pondělí, středa, pátek/sobota) a 3x týdně (úterý, čtvrtek, sobota) cvičím doplňkové cviky na horní část těla. Pátek/sobota jsem uvedla, jelikož mám už někdy v pátek po celém náročném týdnu málo energie, a tak v pátek odjedu pouze dřepy a sumo mrtvý tah a hip thrusty si nechám až na sobotu, takže sobotní trénink zahájím hip thrusty a pak normálně pokračuji s tréninkem horní části těla.
Jelikož každou partii procvičím 3x týdně (zadek většinou víckrát, jelikož jej cvičím ještě mimo výše zmíněné tréninky, ale o tom se zmíním za chvíli), tak celkový objem každého tréninku není nijak velký. Dřív jsem byla během tréninku nohou schopná dělat třeba 20 různých cviků, spoustu sérií, supersérií, a nakonec to vyústilo akorát ke stagnaci, jelikož se z toho tělo nebylo schopné zregenerovat. Zároveň nyní necvičím stále ve stejném rozsahu opakování, ale například v pondělí jedu 8x 4 opakování, ve středu 6x 8 a v pátek 5x 12. Tréninky jsou tedy zaměřené jak na sílu, tak na hypertrofii. Každý člověk si toto tréninkové schéma může přizpůsobit podle sebe a podle svého cíle. Někdo, kdo trénuje vyloženě pro soutěž ve vzpírání, by se víc zaměřoval na vyšší váhy s nižším počtem opakování. Pro mě je však stejně jako síla důležité, jak tělo vypadá, žejo :-D A proto musím i ty vyšší počty opakování zařadit (mimochodem high rep dřepy jsou celkem fajn kardio :-D)
Jednou týdně u každého ze základních cviků po všech pracovních sériích dělám ''AMRAP'' set, kdy se s danou váhou v jedné sérii snažím udělat co nejvíce opakování, kolik zvládnu (samozřejmě se zachováním dobré techniky) Jinak intenzifikační techniky jako supersérie, shazované série a podobně moc často nevyužívám, jelikož jsem v dietě a opět by to bylo pro tělo moc náročné na regeneraci a budu je používat až třeba zase v době, kdy se budu soustředit na růst svalů.
Zbylé 3 dny, které věnuji doplňkovým cvikům na vršek, jsou pro mě v podstatě takové odpočinkové. Nechodím při nich do selhání a opět volím jen pár cviků (shyby neutrálním úchopem s dopomocí gumy, upažování na zadní a boční stranu ramen, arnoldovy tlaky na ramena, landmine press, nějaký cvik na biceps a na triceps, veslování na záda). V tyto dny nejezdím náročné cviky v překlonu (jako třeba přitahování velké činky v předklonu), jelikož 3x týdně mrtvý tah je je sám o sobě poměrně náročný na spodní záda a tak si je nechci odvařit :-D
Jinak s tímto stylem tréninku jsem zatím spokojená vůbec nejvíc. Vždy mě základní cviky bavily, ale hlavně mrtvým tahům jsem se dlouhou dobu vyhýbala, protože jsem na nich neměla sílu :-D Ale díky tomu, že jsem hodně posílila zadek pomocí hip thrustů a dalších super cviků, se mi zlepšila technika jak dřepů, tak mrtvých tahů a váha na čince šla nahoru.
 
To jsou slohy! Další otázka, u které se rozpovídáš. Co ses o sobě dozvěděla v roce 2014 nového? A tady mě zajímá jak trénink, strava, tak i všední záležitosti.

Co se týče tréninku, stravy a suplementace, tak se pořád snažím v tomto směru vzdělávat. Ono je občas těžké se vyznat v tom ohromném množství informací, které jsou v této době dostupné. Každý tvrdí něco jiného a říká, že zrovna ten má pravdu a všechno ostatní je špatně. Pravdou je, že na každého jedince funguje něco jiného a tak každý způsob stravování/tréninku bude mít své zastánce. Hlavní ovšem je tvrdá práce. Můžete mít sebelépe sestavený trénink, ale pokud budete jen nesoustředěně procházet danými cviky, nenaučíte se správně ''propojit'' sval s myslí a během série dřepů budete očumovat tu sexy prdelku, co stojí vedle vás, nějakého výrazného pokroku se nejspíš nedočkáte.
Jedním z hlavních změn bylo, že jsem zjistila, že nemusíte z každého tréninku odcházet naprosto zničení a nemusíte mít druhý den velké bolesti svalů, aby daný trénink byl účinný. Člověka můžete totálně ''zničit'' tréninkem skládajícím se z 200 angličáků, 200 skoků na bednu a 60 nadhozů (se špatnou technikou) či ze 40 sérií na jednu partii, ale otázkou je, zda takový trénink má opravdu smysl a jestli k něčemu povede. ''Svalovka'' po tréninku není znamením, že trénink byl úspěšný. Pokud jste začátečník ve cvičení, vracíte se k tréninku po dlouhé pauze nebo poprvé zkusíte novou metodu cvičení, tak nějaké ty DOMS určitě přijdou. Jakmile ale cvičíte delší dobu, nějaké výrazné bolesti svalů vás už trápit nebudou.
Dále jsem musela zjistit, jaké cviky a jaká technika cviků je nejvhodnější pro moje tělo. Každý člověk má svou unikátní tělesnou stavbu, má určitou historii cvičení, třeba je náchylný k různým zraněním, které v minulosti prodělal, má jiné cíle. Všechny tyto faktory je podle mě důležité brát v úvahu a vybrat si takové cviky, které jsou pro vás ''nejpřirozenější'' a nejlépe při nich procvičíte dané svaly. Jestli vaším cílem není se zúčastnit silového trojboje, ale jde vám o vzhled a sílu, tak opravdu nemusíte dělat jen tradiční dřep, mrtvý tah a bench press. Existuje spousta jejich variací, z nichž si určitě každý svoji vlastní vybere. Pokud váš tradiční zadní dřep připomíná good morning, nic vám nebrání přejít k čelním dřepům, box squatům nebo goblet dřepům. Pokud vám normální mrtvý tah nesedí, zkuste trap bar, rumuny nebo třeba sumo.
Řadu typů ohledně tréninku čerpám z článků od fitnessgéniů, jakými jsou třeba Ben Pakulski,John Meadows a Bret Contreas. Mezi ně patří například dělání zakopávání vleže na hamstringy na začátku tréninku před dřepy, díky čemuž jsou pak dřepy daleko ''pohodlnější'' (chce to to vyzkoušet, pak pochopíte :-D). Před každým tréninkem dřepů a mrtvých tahů zároveň dělám i pár cviků na aktivaci hýžďových svalů, jako třeba single-leg hip thrusts, abdukce a zakopávání bez přidané zátěže, díky kterým pak při základních cvicích zadek lépe zapojím, a opět se mi po nich cvičí lépe.
Klíčovým okamžikem pro mě, co se týče tréninku, bylo také zařazení hip thrustů a jejich různých variací do tréninku. Momentálně jsem se v tomto cviku dostala na 133 kg pro 6 opakování, jinak je ale cvičím i s nižší váhou různými způsoby, například 100 kg 20 opakování, přičemž každé opakování držím 5 sekund v horní poloze, nebo jej cvičím s různě silnými gumami na cvičení o vyšším počtu opakování. Na zadek dále zařazuji poměrně dost různých dalších cviků, ale jelikož značná část těchto cviků připomíná ''samčí kopulační pohyby'', tak si většinu z nich nechávám na doma a v posilovně odjedu pouze těžké série hip thrustů :-D Vzhledem k tomu, že většina návštěvníků posilovny na mě nevěřícně kouká i při těžkých hip thrustech, tak zbytek těchto ''erotických'' cviků by už asi psychicky neunesli. Není tedy divu, že řada chlapů vedoucí zdravý sexuální život má dobrej zadek, aniž by na něj cíleně cvičili (doufám, že tuto větu v tom rozhovoru necháš! :-D)
Co se týče stravy, tak tady jsem se začala víc zaměřovat na to, abych jedla podle svých tréninků. To znamená, že ve dny, kdy mám tréninky náročnější, jím větší množství sacharidů a přijímám je před, během a po tréninku. Ve dny, kdy cvičím doplňkové cviky na vršek (takže tréninky nejsou moc náročné), snížím množství sacharidů a přijímám je pouze při a potom v jídle po tréninku. V ostatních jídlech jím většinou pouze bílkoviny, velké množství zeleniny a zdravé tuky. Na snídani mám většinou také kombinaci bílkovin, tuků a zeleniny, pokud tedy hned po snídani nemám náročný trénink :-)
Minulý rok jsem se naučila si každý týden dopřávat jeden ''cheat meal'', bohužel toto u mě mělo spíše negativní vliv, jak si poslední dobou uvědomuji. Způsobilo to totiž to, že díky němu jsem začala mít příliš chutě na sladké a ''nezdravé'' věci i v ostatních dnech a začala se mi trochu zhoršovat pleť. Jakmile si pár týdnů nic ''nezdravého'' nedám, žádné chutě nemám, takže u tohoto asi zůstanu. Na druhou stranu jsem se naučila být v jídle víc flexibilní, nemusím jíst každé 2 hodiny přesně na čas, jak tomu bylo dříve, a zařadila jsem víc různých druhů potravin, aby moje strava nebyla tak jednotvárná :-D

 

R2
 
"Chest gainz", operace, zvětšení prsou. Hodně kontroverzní téma. Někdo ho chápe, někdo ne. Co tě k tomu vedlo? Kdybych měl tipovat, tak to byla tvá zkušenost z diety, že?  Většina žen v dietě prsa prostě neudrží, tak to bylo, je a bude. Je to pro chlapy nepředstavitelný pocit?

Stejně jako většinu žen mě k tomu vedla touha po zvýšení sebevědomí. Nikdy jsem nepatřila mezi příliš ''obdařené'' dívky a fakt, že jsem se rozhodla věnovat posilování a soutěžím, tomu rozhodně nepomohl :D Je to téma, o kterém se moc nemluví. Já samozřejmě taky neříkám každému na potkání ''Hele, koukni na moje nový nárazníky!'', ale řada žen nad operací uvažuje a tak jsem se rozhodla to netajit a naopak ostatním ukázat, že to není nic ''trapnýho''.
Pro ženy je ztráta prsou při dietě totéž, jako kdyby se chlapům při ztrátě tělesného tuku začal zmenšovat penis. To je takové nejlepší přirovnání. :D A z toho byste pánové určitě nadšení nebyli, že?
 
Kdy ses pro operaci definitivně rozhodla, jak na to reagovalo okolí? Reakce okolí mě zajímá jak před, tak i po operaci.

O operaci jsem začala přemýšlet na začátku minulého roku, definitivně jsem se rozhodla někdy v květnu a hned na konci letních prázdnin v srpnu jsem měla domluvenou první konzultaci. Pak jsem měla pár týdnů na psychickou přípravu a 21. září přišel den D.
Musím říct, že rodiče mě od toho zpočátku odrazovali, když pak ale operace přišla, ohromně mi pomáhali a podporovali mě. Mnoha lidem z okolí jsem to před operací neřekla, jen pár členům rodiny a jedné kamarádce (která z té informace byla mimochodem nadšená skoro stejně jako já :D) Potom, co jsem se z operace vzpamatovala a vrátila se do běžného života, mě zatím čekaly jen samé pozitivní reakce. A proč taky ne, že? Když zvětšení prsou ženě udělá radost, zvýší jí to sebevědomí a má na to finance, co je na tom špatného? Řekla bych, že pokud by bylo v nabídce plastických chirurgů ''zvětšení penisu'', určitě by o to byl taky velký zájem :D
 
Jak jsi s výsledkem operace aktuálně spokojená ty?

Já jsem úplně nadšená! Sice mám občas chvíle, kdy bych ráda šla na větší, ale podle toho, co jsem četla, je to úplně normální :D Je to sice zvláštní, ale po chvíli si na novou velikost prsou úplně zvyknete a připadne vám, že jsou vaše odjakživa.

R3


 
Především asi ženy bude zajímat víc detailů o celé proceduře. Pod sval, pod žlázu, trvání operace, jak dlouho je potřeba nosit obvazy a elastické prádlo. No nebudu dlouze formulovat otázku, protože o tom skoro nic nevím. Vzdělej mě, prosím a ženám popiš, jak to vypadalo u tebe.

O průběhu operace a dalších podrobnostech jsem nedávno psala článek na blogu, ale nějak v souhrnu to popíšu.
S doktorem jsme vybrali umístění implantátu částečně pod sval a to z toho důvodu, aby pak potom, co se vyrýsuji třeba na soutěž, okraje implantátu nebyly tak zřetelně vidět. Zároveň to vypadá přirozeněji, takže vás ta prsa rovnou ''nepraští do očí'' :D Rekonvalescence je sice delší než při umístění nad sval (jen pod žlázu) a co jsem četla, tak je to i bolestivější, ale podle mě to za ten výsledek stojí. I velikost jsme vybrali tak, aby to sedělo na mou postavu a nebyla to první věc, která vás při pohledu na mě zaujme :D
Operace trvala přibližně 2 hodiny. Hned po probuzení mě čekal strašně divný pocit, který prostě nejde popsat. To musíte zažít :D Bolest zezačátku nebyla tak hrozná, jelikož jsem dostávala různé prášky a injekce. Na lůžku jsem ležela 3 dny, poté mě odvezli domů a tam jsem ležela ještě zhruba týden. Celou tu dobu jsem se nemohla sama zvednout z postele, takže to chtělo neustále někoho po ruce, chodila jsem shrbená jak stará stařena a při chůzi si ty prsa ''přidržovala'', protože jsem měla neustále pocit, že mi upadnou. Ten pohled určitě stál za to. Když si na to teď vzpomenu, připadne mi to vtipné, ale tenkrát to opravdu sranda nebyla :D Dokonce jsem jednou i litovala, že jsem na operaci šla, když jsem měla velké bolesti. Ta lítost samozřejmě odešla hned potom, co jsem si zkusila podprsenku a měla do ní konečně co dát! :D
Zhruba do měsíce od operace jsem na jizvách nosila náplasti a 2 měsíce nosila anti-sexy stahovací podprsenku. Potěšilo mě, že i přes to, že jsem podprsenku nosila, si všichni známí i v oblečení mých nově pořízených kamarádek hned všimli. Ale je fakt, že i když jsem na ni nadávala, tak stále podobné stahovací podprsenky pod oblečením nosím (pokud nějakou vůbec nosím :D), jelikož jsou nejpohodlnější, a navíc mám poměrně problém na sebe normální podprsenku sehnat. Takže teď nemám problém jen se sháněním kalhot, ale i podprsenek.
 
 
Dobře, asi jsem teď expertem na prsní implantáty mezi muži, kteří neprovádí operace! Díky, Nikčo! Pojďme se ale ještě podívat na to, co tě letos čeká. Kde všude můžeš do kategorie bikini fitness ještě nabrat svaly a kde naopak si myslíš, že by to už nedělalo dobrotu?

Jak pro mě, tak pro kategorii bikini fitness, je hlavní symetrie. Tady je výhodou to, že jsem díky operaci musela omezit trénink horní části těla a o nějaké ty svalíky na vršku přišla, mohla pracovat více na nohách a zadečku a tím svoji postavu více vyrovnala. Už jsem se zmiňovala, že zezačátku jsem měla právě problém s tím, že jsem měla nohy moc hubené oproti vršku.
Jinak abych řekla pravdu, tak svoji postavu nevedu přímo k tomu, abych ''pasovala'' do kategorie bikini fitess. Mým vzorem jsou těla, jaké mají třeba Larissa Reis, Oksana Grishina nebo Vivien Olah (bodyfitnessky). Bohužel (nebo bohudík? :)) dosáhnout takové formy je otázka mnoha let. Budu se tedy snažit stále zlepšovat a nabírat svaly proto, že se mi to líbí a chci být se svou postavou spokojená. Soutěž je pro mě taková ''třešnička na dortu'' - chvíle, kdy mohu předvést svou každodenní dřinu a třeba za ni mít i nějakou další odměnu. Tím chci říct, že pokud by mi například porotci řekli, že mám na kategorii bikini příliš svalů, tak se nebudu snažit ty svaly ''vyběhat''  nebo nějak jinak ztratit jen proto, abych do dané kategorie zapadla. Jakmile tedy přijde čas (pokud někdy vůbec přijde :D), kdy budu mít dostatek svalové hmoty na kategorii bodyfitness, tak opět zkusím štěstí v ní.
 
Ještě mě zaujalo jedno. Funkce jednotlivých svalů - to by měl znát každý trenér, ale nezná. Také by se tím měl řídit každý, kdo navštěvuje posilovnu, aby ve skutečnosti cvičil opravdu to, co cvičit chce. Proč si myslíš, že něco tak základního většina lidí ignoruje? Především u cvičení břišních svalů je tohle velký problém.

Ono záleží na každém, jestli cvičí ''jen tak'', nebo od svých tréninků opravdu nějaké výsledky očekává. Pokud cvičení bere vážně, tak si potřebné informace buď zjistí sám, nebo je to úkolem jeho trenéra. Je pravda, že existuje řada ''trenérů'', kteří o něčem takovém jako třeba funkce svalů a podobně nemají ani ponětí, a tak své klienty nechají akorát dělat různé akrobatické cviky na bosu míči a skákat panáky. Proto je důležité při hledání trenéra nevybrat prvního člověka, na kterého narazíte. Vkládáte svoje peníze, čas, úsilí a vlastně i tělo a zdraví do rukou cizího člověka, takže je velmi důležité vybrat někoho, kdo lidskému tělu opravdu rozumí.
Řadě lidí taky brání svaly správně procvičovat hlavně jejich ego. Snaží se u cviků jako upažování na ramena, stahování kladky na triceps nebo třeba předkopávání dávat obrovské váhy, přitom to ani není potřeba. U těchto cviků je právě hlavní si zjistit, jakou funkci procvičovaný sval má, a pak se na něj při cviku soustředit a pořádně ho zatínat (což samozřejmě není tak docela možné, pokud šviháte jednoručkami do stran v domnění, že tím zasáhnete boční strany ramen)
Řekla bych, že jedním z důvodů je i to, že většina lidí pouze ''kopíruje'' techniku cvičení profi kulturistů nebo fitnessek z různých tréninkových videí. Problémem je, že většina z nich už trénuje řadu let, takže pro ně má význam dělat třeba ''cheat-reps'' nebo cvičit pouze část rozsahu pohybu u nějakého cviku. To samozřejmě není vhodné pro 50kilovýho kluka, který cvičí teprve týden. Právě zezačátku je hlavní se naučit základy, cvičit v plném rozsahu pohybu, postupně přidávat kotouče na činku a soustředit se na správnou výživu, odpočinek a supplementaci.
Dívky by tréninky většiny fitnessek napodobovat podle mě neměly skoro vůbec. Řada z nich slouží akorát k tomu, aby se fitnessky ''předvedly'' nebo dělají reklamu na nějaký nový super spalovač. Super make-up, perfektní účes, pushupka a pidi kalhotky - v tom jestli někdo chodí opravdu cvičit, tak smekám :D S tímto ''vybavením'' pak fitnesska na videu dělá třeba zakopávání s vlastní váhou, nebo jiný cvik, který ''vypadá dobře'' pro diváky, a ''normální'' holky pak můžou získat dojem, že tímto stylem ''cvičení'' získají takovou postavu. Pravdou je, že většina fitnessek má za sebou mnoho let těžkého tréninku. Řada z nich třeba v minulosti dělala nějaký jiný závodní sport a díky němu mají silné a vypracované tělo. Cviky s vlastní vahou (třeba na zadeček) mají v tréninku svůj význam, ale rozhodně je to jen takový ''doplněk'', ne základ tréninku. Když trochu odbočím (což jsem vlastně už dávno udělala :D), tak díky těmto videím je zároveň mnoho chlapů po příchodu do posilky zklamaných, že i tam taky necvičí podobně upravené ženy s krásnými postavami. Často jsou pak spíš vyděšení, když vidí holku, která fakt maká, je obalená od hlavy až k patě křídou na cvičení, pot jí stéká do očí, ve tváři má vražedný výraz a její účes vypadá, jako by se jí do vlasů právě zamotalo 5 netopýrů (ano, to popisuji sebe :D)
 

Víme tedy už o bikinách, o nadopovaném hrudníku neboli chest-gainz, tvé objemové formě během diety a holkách v piďi kraťáskách v posilovnách. Aby bylo vše úplné, tak bych se tě měl určitě zeptat i na to, co plánuješ po maturitě. Pochlub se.

Chystám se podávat přihlášky na medicínu a na fakultu sportovních studií (pravděpodobně obor regenerace a výživa) Nejraději bych se dostala na medicínu, ale jelikož je o tuto školu velký zájem, přijímačky jsou náročné a nakonec berou poměrně málo uchazečů, tak mám celkem obavy  Ještě před pár lety jsem si plánovala, že ze mě bude právnička (a zpěvačka, herečka.... :D), za tu dobu se však hodně věcí změnilo. Lidské tělo, svaly, kosti. Baví mě se takové věci učit a zajímám se o to i ve svém volném čase. Myslím, že je důležité studovat něco, co vás opravdu zajímá a baví vás to.
Zároveň bych si po maturitě chtěla udělat trenérský kurz a takovým mým snem je o letních prázdninách odjet na Floridu  Už mám vybraný i hotel (:D), ale jelikož moje bankovní konto tak trochu zeje prázdnotou, tak to nejspíš budu nucena odložit a raději se držet Brna a okolí. Ale vždyť tady je taky hezky, no ne?

smsa

Tady je ošklivě, Nikčo. Florida je boží!  Já myslím, že do maturity tě znovu vyzpovídám pro osvalech.cz a můžeme se pobavit o Floridě konkrétněji. Teď Ti ale znovu děkuji za rozhovor. Pokud chceš někomu poděkovat, nebo cokoliv vzkázat čtenářům, tak máš možnost.

Třeba mi ta dovča nakonec vyjde, kdyžtak ti pošlu pohled z Floridy do upršenýho Česka.
Nejdříve bych chtěla poděkovat firmě Smartlabs za kvalitní doplňky, které užívám už zhruba rok a půl a které mi v mé přípravě velmi pomáhají. Zejména na Hydro proteinu jsem závislák, ten nikdy nesmí chybět!
Dále bych ráda poděkovala své rodině, přátelům a zejména rodičům, kteří mě ve všem, co dělám, podporují. Snáší to, jak si neustále stěžuji na svoje neexistující lýtka (toto je doslova na denním pořádku), hubený nohy, malý ramena. Nevadí jim, že polovina kuchyně je vyskládaná krabicemi od proteinů a stovkami kartonů s vejci. Radují se semnou (v rámci mezí :D), když zvednu vyšší váhu na dřepech či mrtvém tahu. Jezdí se mnou po soutěžích, které se mnohdy protáhnou na celý den. A v neposlední řadě mi zatím nijak fyzicky neublížili za to, že se mi při mých kuchařských pokusech už podařilo oddělat asi pět pánviček a pár mixérů. Mají to ale super dcerku, že?
A mé velké díky patří i všem fanouškům, kteří mě svými komentáři a zprávami neskutečně motivují. Díky děcka! A slibuju vám, že po maturitě to pořádně rozjedu a články a fotky budou přicházet jak na běžícím páse!

Kde najít Nikol a jak jí sledovat?

Facebook: https://www.facebook.com/thebeautygloss

Instagram: http://instagram.com/thebeautygloss

Blog: http://the-beauty-gloss.blogspot.cz/

Zanechat komentář